تبلیغات
بشنو از کنکورچی ... - ماراتن کنکور و آخرین توصیه ها
بشنو از کنکورچی ...
کنکورچی ها برات حرف دارن :-)
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 9 تیر 1389 توسط کنکورچی | نظرات ()

عنوان: به نقل از مهر؛ حسین توکلی افزود: دربهای آزمون رأس ساعت ۷ صبح بسته می شود لذا داوطلبان باید قبل از بسته شدن درب در حوزه حاضر باشند و برای حضور در جلسه پرینت کارت ورود به جلسه آزمون، کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار را به همراه داشته باشند.

وی اظهار داشت: برای پاسخگویی به سئوالات چند مداد نرم سیاه، مدادتراش، مدادپاک کن و یک سنجاق لازم است و داوطلبان باید از به همراه داشتن سایر وسایل مانند کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، یادداشت، ماشین حساب و پیجر اکیدا خودداری کنند.

معاون سازمان سنجش گفت: به همراه داشتن این وسایل بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات جرایم در آزمون سراسری برخورد با داوطلب را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: داوطلبان باید پس از ورود به حوزه با توجه به شماره داوطلبی مندرج در کارت و با توجه به تابلوهای راهنمای حوزه های امتحانی، صندلی را شناسایی کنند و پس از تطبیق شماره کارت شرکت در آزمون با شماره صندلی بر روی صندلی خود قرار گیرند.

توکلی اظهار داشت: در آزمون فردا به داوطلبان فرم نظرخواهی ارائه می شود که داوطلبان باید پاسخ سئوالات فرم نظرخواهی را در همان فرم نظرخواهی درج کنند. پس از آن دفترچه آزمون شماره عمومی به همراه پاسخنامه در یک کیسه نایلونی به داوطلب داده خواهد شد که مشخصات داوطلب بر روی جلد دفترچه درج شده است .

 

وی با بیان اینکه کلیه دفترچه سئوالات آزمون امسال شخصی سازی شده است به مهر گفت: دفترچه شماره ۱ آزمون ریاضی شامل ۱۰۰ سئوال عمومی از چهار درس است که داوطلب باید در مدت ۷۵ دقیقه به آن پاسخ دهد.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: همچنین برخی داوطلبان می توانند به سئوالات معارف غیر اسلامی یا زبان انتخابی غیر انگلیسی نیز پس از سئوالات دفترچه شماره یک در همان پاسخنامه پاسخ دهند.
وی اظهار داشت: آزمون اختصاصی نیز در دفترچه شماره ۲ تهیه شده و داوطلبان باید پاسخ سئوالات را در همان پاسخنامه درج کنند. دفترچه شماره ۲ شامل ۵۵ سئوال ریاضی، ۴۵ سئوال فیزیک و ۳۵ سئوال شیمی است که داوطلب باید در مدت ۱۷۵ دقیقه به آنها پاسخ دهد.

افزایش ۳۵ هزار نفری شرکت کنندگان در کنکور

توکلی گفت: در آزمون سراسری سال ۸۹ تعداد یک میلیون و ۲۸۶ هزار و ۸۱۳ نفر تقاضانامه ثبت نام را تکمیل کردند که از تعداد کل ثبت نام کنندگان ۷۷۳ هزار و ۶۵۳ نفر زن و ۵۱۳ هزار و ۱۶۰ نفر مرد هستند یعنی ۶۰ درصد شرکت کنندگان را زنان تشکیل می‌دهند.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد شرکت کننده های کنکور سال گذشته یک میلیون و ۲۵۱ هزار و ۵۱۶ نفر بود که امسال با رشد ۳۵ هزار و ۲۹۷ نفری مواجه شده ایم.
حدود سئوالات کنکور
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز در گفتگو با مهر درباره حدود سئوالات کنکور گفت: منبع طراحی سئوالات کنکور همان منابع درسی دانش آموزان است. مطمئنا منبع سئوالات فقط و فقط از منابع درسی است که داوطلبان در دوران دبیرستان تحصیل کرده اند. اما نوع سئوال دیگر دست بنده نیست چون چند هزار طراح سئوال داریم و سپس هسته های تخصصی بررسی می کنند و تعدادی سئوال را گزینش می شود و در کنکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.
دکتر محمد حسین سرورالدین اضافه کرد: نمی توان گفت که چند درصد سئوالات استنتاجی هستند ولی سازمان سنجش سعی کرده تا سئوالات کنکور طوری باشند که معلومات و سواد داوطلبان را ارزیابی کند نه حفظیات آنها را . بنابراین تا جایی که بشود سئوالات طوری طراحی می شوند تا داوطلبی که واقعا مطلب را مطالعه و درک کرده است بهتر به سئوالات پاسخ دهد تا داوطلبی که با اتکای صرف به کلاس کنکور و تست زنی خود را برای شرکت در جلسه آزمون آماده کرده است.
تاکید بر امنیت آزمون
وی درباره امنیت آزمون سراسری نیز به مهر گفت: سازمان سنجش علاوه بر سابقه ۴۰ ساله در برگزاری آزمون و برخورداری از کارشناسان زبده و باتجربه مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای چاپ و بسته بندی است و تقریبا بیشتر کارها مکانیزه و ماشینی و مبتنی بر روشهای پیشرفته است که امکان خطا را کم می کنند.دکتر محمد حسین سرورالدین اضافه کرد: دستگاههای دیگری نیز در فرآیند برگزاری کنکور فعال هستند. وزارت کشور کلیه استانداریها و فرمانداریها را موظف به نهایت دقت کرده و شورای تامین در استانها از دو روز مانده به برگزاری کنکور تا پایان برگزاری کنکور تشکیل می شود. نیروی انتظامی نیز با تلاش در صحنه برگزاری کنکور نقش آفرینی می کند. سئوالات آزمون تحت الحفظ و با اسکورت به حوزه ها منتقل می شوند و پاسخنامه ها نیز تحت الحفظ از حوزه ها بازگردانده می شوند.

وی افزود: در هر حوزه آزمون یک نماینده تام الاختیار حضور دارد. اگر حوزه آزمون یک دانشگاه باشد نماینده تام الاختیار توسط رئیس دانشگاه تعیین می شود و اگر حوزه آزمون یک مدرسه باشد نماینده تام الاختیار سازمان آموزش و پرورش استان در محل حوزه حضور پیدا می کند. نماینده سازمان سنجش نیز در کلیه حوزه های آزمون حضور دارد. این مجموعه عوامل انسانی نیز کمک می کند تا علاوه بر نظارت دقیق تر کارها با سرعت خوبی پیش روند.

رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: بنابراین با توجه به تمهیداتی که در کلیه مراحل اعم از چاپ و بسته بندی سئوالات، انتقال سئوالات به محل برگزاری آزمون و بازگرداندن پاسخنامه ها دیده شده است احتمال لو رفتن حتی یک سئوال نیز نمی رود. البته این روزها برخی موسسات کنکور عنوان می کنند که ۵۰ تا ۷۰ از سئوالاتی که آنها در کلاسهایشان مورد اشاره قرار می دهند در کنکور می آید. اینها سودجویی است و از نظر فنی کاملا مردود است.

تعداد ایرانیان خارج از کشور شرکت کننده در کنکور
سرورالدین درباره تعداد داوطلبان ایرانی خارج کشور کنکور نیز به مهر گفت: تعداد ایرانیان خارج کشور که در کنکور ۸۹ ثبت نام کرده اند زیاد نیست. حدود ۱۵۰ نفر هستند که در قالب ۲۰ حوزه آزمون در خارج کشور در کنکور شرکت می کنند. هر چند از نظر تعداد کم هستند اما این حوزه ها با توجه به سیاست دکتر احمدی نژاد مبنی بر اینکه هر ایرانی در هر جای دنیا باید به حق و حقوقش برسد راه اندازی شده اند.
به گزارش مهر، آزمون داوطلبان ریاضی کنکور امسال، صبح پنجشنبه ۱۰ تیرماه، آزمون گروه هنر بعدازظهر ۱۰ تیرماه، آزمون علوم تجربی صبح جمعه ۱۱ تیرماه، آزمون زبان بعدازظهر ۱۱ تیرماه و آزمون انسانی صبح ۱۲ تیرماه برگزار می شود.
 
 درباره وبلاگ
سلام
اینجا میخوام دین خودمو به بچه های کنکوری ادا کنم و از چیزایی براشون بگم که شاید نتونن جای دیگه ای پیدا کنن .
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
آیا با حذف کنکور موافقید ؟
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ محفوظ است و استفاده و انتشار مطالب باعث خوشحالی است البته با ذکر منبع :-) .